Γιορτή στον Αι- Λια του Πολιτιστικού και Λαογραφικού Συλλόγου Πορτής
2020-07-20 20:31
Πραγματοποιήθηκε σήμερα, με την συμμετοχή του Πολιτιστικού και Λαογραφικού Συλλόγου Πορτής, η εκδήλωση του πανηγυριού,στον Αη Λια.
Παραβρέθηκαν περίπου 100 άτομα και διανεμήθηκαν σε όλους μερίδες προβατίνας με μανέστρα (καζάνι ), που ετοίμασε με μεράκι ο ΣΕΦ Δημ.Σφήνας.Απο μια προβατίνα πρόσφερε ο Αντώνης Γ. Πλιάκος και ο Φάνης Παραπραστανίτης.Τους ευχαριστούμε θερμά..και σε όλους όσους βοήθησαν. Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!Και του χρόνου!!!!!
![](https://84abca95a5.clvaw-cdnwnd.com/32fe14e0e87035df7b4a333bcd8983a4/200395253-6b4e26b4e4/109973802_1622612201219696_8334089637358602150_n.jpg)
![](https://84abca95a5.clvaw-cdnwnd.com/32fe14e0e87035df7b4a333bcd8983a4/200395256-335d2335d4/110137820_1622611987886384_6317543034906825476_n.jpg)